اطلاعات ضروری سفر به قبرس

اطلاعات ضروری سفر به قبرس

بهترین زمان سفر

کشور قبرس در تمام طول سال مورد استقبال مسافران می باشد و همین امر باعث می شود تا شما بهترین زمانی را که خودتان مساعد برای سفر می باشید را انتخاب کنید. بیشترین زمان هجوم مسافران به کشور قبرس در ماه های اواسط فروردین و اردیبهشت و یا اواسط شهریور تا مهر می باشد. علاوه بر اینکه این حضور و استقبال زیاد مردم در این فصول مزیت محسوب شده و شادی آور است، در کنار آن باید مشکلات آن از جمله پر بودن هتل ها و پروازها و شلوغی تمامی جاذبه های دیدنی این کشور و تورم قیمت ها را نیز باید تحمل کرد. اگر در فصل گرم سال یعنی ماه های تیر و مرداد قصد سفر به قبرس را دارید از مجهز بودن هتل و ماشینتان به تهویه مطبوع هوا مطمئن شوید. زمستان به دلیل کمتر توریستی بودن کشور قبرس ممکن است بعضی از مکان های توریستی بسته باشد. ولی در صورت تمایل به اسکی و ورزش های زمستانی لحظات به یاد ماندنی و زیبایی را سپری خواهید کرد. توصیه مرکز تخصصی برگزاری تور قبرس برای سفر به این کشور فصل بهار می باشد.

سیستم حمل و نقل عمومی

سیستم حمل و نقل جدید در ۵ جولای ۲۰۱۰ برای سومین جزیره پر جمعیت دریای مدیترانه راه اندازی شد.از آنجایی که سیستم راه آهن در کشور قبرس وجود ندارد تنها را استفاده مسافران تور قبرس از حمل و نقل عمومی اتوبوس و تاکسی می باشد. اتوبوس: چهار نوع مختلف از خدمات اتوبوس برای کشف قبرس وجود دارد.۱٫اتوبوس های روستا به شهر ۲٫اتوبوس های شهر به شهر ۳٫اتوبوس های داخل شهری ۴٫اتوبوس های انتقال فرودگاهی. تاکسی: سه نوع خدمات از ناحیه تاکسی رانی به مردم و مسافران ارائه می شود. ۱٫تاکسی های شهر به شهر ۲٫تاکسی های روستا به شهر ۳٫تاکسی های داخل شهری. تاکسی را می توان از طریق رزرو تلفنی و یا ایستادن در خیابان تهیه کرد. دو فرودگاه بین المللی یکی در لارناکا (شرق کشور) دیگری در پافوس (غرب کشور) و دو بندر حمل و نقل کشتی در لارناکا و لیماسول وجود دارد.

آب نوشیدنی

آب آشامیدنی در قبرس تصفیه شده است و برای نوشیدن سالم بوده و آلودگی آن بسیار ناچیز است. کیفیت آب آشامیدنی در قبرس توسط بازرسان وزارت بهدات تعیین می گردد که در سطح بالایی قرار دارد. آب شیرین دریا و یا آب باران در مخازن بزرگ در طول زمستان جمع آوری می شود و سپس بعد از تصفیه مورد استفاده قرار می گیرد.هر خانه دارای آب لوله کشی آشامیدنی می باشد. آب در هتل ها ، رستوران ها و مکان های عمومی و غیره برای نوشیدن سالم می باشد. طعم آن بد نیست ولی شاید به مزاق ایرانی ها جالب نباشد . در این صورت به شرکت کنندگان در تور قبرس توصیه می کنیم که ازبطری های آب موجود در فروشگاه ها و سوپرمارکت ها استفاده کنند. همچنین کشور قبرس عاری از هر گونه بیماری واگیر دار و یا خطرناک می باشد. به دلیل گرمی هوا توصیه می شود که مسافران عزیر جهت جلوگیری از کم شدن آب بدنشان به طور مرتب آب بنوشند.

ساعات کاری ادارات و فروشگاه ها

ساعات کاری ادارات در زمستان و تابستان در کشور قبرس متفاوت می باشد. ساعت کاری از ۸ تا ۱۳ تمام روزهای هفته به غیر از یکشنبه ها می باشد و همچنین اکثر فروشگا ها و مراکز خرید از ساعت ۸ تا ۱۸/۳۰ مشغول به کار می باشند. ولی در روزهای گرم از ساعت ۱۳ تا ۱۴/۵ به استراحت می پردازند و در عوض تا ساعت ۱۹ یا ۲۰ به فروش می پردازند.

اینترنت

دسترسی به اینترنت برای گردشگران تور قبرس به طور فزاینده ای در حال گسترش است. اگر بخواهید اینترنت را از طریق خرید از مغازه تهیه کنید. تقریبا برای هر ساعت باید ۱/۵ یورو بپردازید ولی عاقلانه ترین راه این است که از اینترنت هتل و استراحتگاه ها و مراکز توریستی و رستوران ها و غیره که به طور رایگان مجهز به Wifi هستند استفاده نمائید.

سیستم برق رسانی

ولتاژ برق در کشور قبرس ۲۲۰ ولت می باشد ولی پریزهای برق موجود در هتل ها از نوع سه شاخه است که معمولا در هتل ها می توان با پرداخت مبلغی آداپتور مربوطه آن را دریافت کرد و در هنگام بازگشت با تحویل آن به پذیرش هتل مبلغ پرداختی را پس گرفت.

زمان بندی سفر

Low Season

از نوامبر تا فوریه ( اواسط آذر تا اواسط بهمن ) به دلیل کمی مسافر بعضی از هتل ها و استراحتگاه ها و رستوران های اصلی ممکن است خدمات ارائه نکنند ولی طرفداران اسکی در ترودوس می توانند از پیست اسکی و سایر امکانات ورزشی آن استفاده کنند و هوا در این فصل سال در قبرس ممکن است سرد، مرطوب و یا معتدل باشد.

Shoulder

ماه های مارس تا ژوئن ( اواسط فروردین تا اواسط تیر ) و سپتامبر تا اکتبر ( اواسط شهریور تا اواسط آبان ) بهترین ماه های سال برای لذت بردن از زیبایی های قبرس می باشد. آب و هوا دلپذیر و جمعیت کم می باشد و فضای باز برای پیاده روی و دوچرخه سواری فراهم بوده و در ماه های آوریل و مه گل های وحشی این کشور از مسافران دلربایی می کنند.

High Season

شلوغ ترین فصل مسافرت به کشور قبرس متعلق به ماه های ژوئن تا آگوست (اواسط خرداد تا اواسط شهریور ) و تعطیلات عمومی می باشد که به دلیل شلوغ بودن استراحتگاه های ساحلی مخصوصا برای کسانی که با خانواده سفر کرده اند افزایش قیمت تا ۳۰ درصد قابل پیش بینی می باشد. درجه هوا در گرمترین حالت ممکن می تواند تا به ۴۰ درجه سانتی گراد برسد.

شماره تلفن های ضروری

————————-

کد کشور قبرس ( قبرس شمالی ) : ۹۰ ۳۹۲

کد کشور قبرس ( قبرس اروپایی ) : ۳۵۷

پیش کد بین المللی : ۰۰

آمبولانس : ۱۹۹ یا ۱۱۲

پلیس : ۱۵۵

برآورد میانگین هزینه های روزانه

 ۱۲۰ یورو

(TOP END (more than
  • هزینه بهترین اتاق هتل :  €۱۲۰
  • هزینه ناهار و شام با کیفیت خوب :  €۱۱۰
  • هزینه اجاره اتومبیل برای یک روز : €۳

۱۲۰ – ۶۰ یورو

MIDRANGE
  • هزینه اتاق دو نفره در هتل متوسط :  €۶۰
  • هزینه سه وعده غذایی در رستوران با نوشیدنی : €۲۵
  • هزینه بازدید از موزه ها و مراکز توریستی :  €۵

۶۰ یورو

(BUDGET (up to
  • هزینه اتاق در هتل: €۲۵–۳۵
  • هزینه خرید مواد غذایی از سوپرمارکت ها و بازارها
  • بازدید از موزه ها و مراکز توریستی رایگان

تبدیل آنلاین نرخ ارز

همین حالا نرخ ارز خود را تبدیل کنید


سلام

ترکی :(merhaba (mer-ha-ba

حالتون چطوره

ترکی: (Nasılsın (nasilsin

متشکرم

ترکی: (teşekkür ederim (teshekkur ederim

سلام

  یونانی: ( Γειά σας (ya-sas

حالتون چطوره

یونانی: (Τι κάνετε; (Ti kánete

متشکرم

یونانی: (σας ευχαριστώ (sas efcharistó