بررسی موقعیت جغرافیایی و آب و هوای قبرس

سان هال هتل
هتل سان هال لارناکا – Sun Hall Hotel
تیر ۲۲, ۱۳۹۵
تاریخ کشور قبرس
تاریخ کشور قبرس
مرداد ۳۰, ۱۳۹۵
جغرافیای کشور قبرس

بررسی کشور قبرس از نظر موقعیت جغرافیایی و آب و هوا

 

 

در این بخش از آشنایی با کشور قبرس، مرکز تخصصی تور قبرس قصد دارد تا به بررسی جغرافیا و آب و هوای این کشور بپردازد.

 

جغرافیا:

قبرس کشوری است که در میان آب های دریای مدیترانه واقع شده است و سومین جزیره بزرگ آن محسوب می شود. این جزیره بزرک که سواحلی شنی دارد، تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل را به همراه دارد. در این جزیره دشت های مسطح وسیع، جنگل های انبوه و تپه های سنگی زیبا به چشم می خورند.

محل قرار گیری این جزیره به گونه ای است که در سمت شرق آن سوریه و لبنان و در جنوب شرقی اسرائیل قرار دارد. در قسمت غربی یونان، در قسمت شمالی ترکیه و در قسمت جنوبی این جزیره مصر واقع شده است.

آب و هوای قبرس جنوبی

جغرافیا و آب و هوای قبرس

 

 

آب و هوای قبرس:

خورشید با تابیدن نور خود به این جزیره در تمامی فصول سال آب و هوایی گرمسیری را به قبرس هدیه می دهد. در روزهای تابستانی، کشور قبرس دارای درجه حرارتی بین ۳۰ تا ۴۰ درجه سانتی گراد را دارا می باشد که روزهای خشک این کشور محسوب می شوند. با این حال با وزش باد، نسیم خنکی در منطقه های ساحلی حاکم می شود.

فصل بهار و پائیز در قبرس گرمای نه چندان خشک و سوزانی دارد و بهترین دما را در طول سال دارند.

فصل زمستان در این جزیره خود را به گونه ای دیگر نمایان می کند طوریکه زمستان هایی ملایم به همراه طوفان های گرمسیری دارد. در قسمت های مرتفع جزیره روستاهایی قرار دارند که زمستان هایی سخت با بارش سنگین برف، سرمای شدید و یخبندان دارند. به طور مثال برخی از این روستاها در کوه های ترودوس واقع شده اند.

در طی این مدت، پس از چند هفته امکان اسکی کردن در این کوه ها فرآهم می شود. فصل اسکی در این کشور از اوایل فوریه تا مارس (اواسط بهمن تا اوایل فروردین) می باشد.

آب و هوا و جغرافیای قبرس

آب و هوای کشور قبرس

 

 

بهترین زمان سفر به قبرس :

در این قسمت می خواهیم با تشریح کردن بهترین زمان سفر به کشور قبرس به شما عزیزانی که در تورهای گردشگری قبرس ثبت نام کرده اید کمک کنیم تا با توجه به شرایط حاکم بر جزیره بتوانید برنامه ریزی دقیقی برای سفر به قبرس را داشته باشید.

 

عزیزانی که سرمایی هستند و ترجیح می دهند در زمانی که هوا گرم تر است به قبرس سفر کنند، بهتر است در ماه های ژوئن (خرداد-تیر)، جولای (تیر-مرداد) و آگوست (مرداد-شهریور) از این کشور و تابش نور خورشید و سواحل آن لذت ببرند.

نکته ضروری: افرادی که در ماه های ذکر شده در تور قبرس اروپایی ثبت نام می کنند و یا قصد سفر به قبرس را دارند باید توجه داشته باشند تا به اندازه کافی آب بنوشند تا بدنشان دچار کم بود آب نشود.

و اما عزیزانی که گرمایی هستند و ترجیحاً می خواهند در فصل های مناسب تری به این کشور سفر کنند، باید به استحضار شما عزیزان برسانیم که ماه های سپتامبر تا ژانویه (اواسط شهریور تا اواسط بهمن ماه) و اوریل تا می (اواسط فروردین تا اواسط خرداد ماه) هوا معتدل است و بهترین زمان برای پیاده روی و دوچرخه سواری در قبرس می باشد.

 

 

 

http://cyprus-tour.ir

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:

۰۲۱۸۸۱۷۶۲۰۲

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *